Wydarzenia


22 Sierpnia 2023

Zachowujemy standardy odległości pomiędzy budynkami.

Zachowujemy standardy odległości pomiędzy budynkami.


 Jednym z naszych priorytetów było stworzenie przestrzeni, w której mieszkańcy mogą cieszyć się prywatnością i swobodą. Plan architektoniczny pozwolił na wyczarowanie atmosfery oddechu natury, a zabudowa nie przytłacza swoją obecnością. Harmonijnym uzupełnieniem tego konceptu, jest subtelne cofnięcie ostatniej kondygnacji w stosunku do niższych ścian. W rezultacie, z perspektywy przechodnia, korona budynków staje się praktycznie niewidoczna, sprawiając wrażenie, że bryły nie wznoszą się tak wysoko, jak w rzeczywistości. Ten zabieg nie tylko dodaje osiedlu estetycznej lekkości, ale także doskonale wpisuje się w koncepcję poprawy warunków wzajemnego przesłaniania budynków, tworząc przestronność i swobodę przestrzeni.


Zgodnie z przepisami techniczno-budowlanymi, minimalna odległość pomiędzy budynkami, dla tego rodzaju zabudowy, wynosi 11 metrów. W naszym urokliwym osiedlu bryły architektoniczne oddalone są od siebie przynajmniej o 13 metrów, a w wielu przypadkach nawet o ponad 20 m, tworząc przestrzeń, w której swoboda i przewiewność są priorytetem.


Architekci ze starannością zadbali o wspólne przestrzenie dla mieszkańców:


Na największym pasie (ok. 32 m), znajduje się duży bezpieczny plac zabaw (ok. 16 m), gdzie najmłodsi mogą spędzać czas z rówieśnikami. Są umieszczone również takie elementy jak pasy zieleni, przestronny chodnik, szeroki zjazd do garażu (ok. 6 m) oraz przepiękne tarasy przydomowe (ok. 4 m).


Na kolejnej przestrzeni (ok. 23 m) architekci zaplanowali strefę rekreacyjną (ok. 11,5) z szerokimi ścieżkami, leżakami, hamakami i stołem piknikowym, w otoczeniu kwietnych łąk, lawendowych rabat. Do mieszkań na parterze przynależą przestronne tarasy (ok. 6 m), a do lokali usługowych ogródki usługowe, przy których znajduje się dodatkowy ciąg pieszy (ok.5,5 m).


Następna przestrzeń (ok. 14 m) również została zagospodarowana tak, aby mieszkańcy mogli cieszyć się spokojem, relaksując się na tarasie (ok. 4 m), który jest oddzielony pasem zieleni (ok. 1 m) od osiedlowej drogi (ok. 4 m).


Osiedle Przystań Droga Polna nie tylko wzbudza podziw swoją ekstrawagancką formą, lecz także oddaje hołd artystycznemu podejściu do urbanistycznego planowania. Dzięki troskliwie przemyślanym rozwiązaniom, promienie słońca oświetlają każdy kąt mieszkania.


Zapraszamy na stronę!

https://www.ignerhome.pl/polna-droga