Wydarzenia


25 Października 2022

Wynajem mieszkania
= pewny zysk

Nie od dziś wiadomo, że inwestycja w mieszkanie to jedna z najczęściej wybieranych możliwości na bezpiecznie ulokowanie pieniędzy. Ponadto, to bardzo dobry sposób na uzyskanie dochodów – z wynajmu. Obecnie na rynku zapotrzebowanie na mieszkania pod wynajem znacznie wzrosło, a ci, którzy dysponują gotówką, chcą ją przeznaczyć właśnie na nieruchomość. Czy istnieje ideale mieszkanie pod wynajem i czym się kierować, wybierając taki lokal z myślą o późniejszym wynajmie?


Ulokuj i nie strać

W dobie galopującej inflacji, słabej waluty i braku opłacalności odkładania pieniędzy na lokatach, inwestowanie w nieruchomość wydaje się być najkorzystniejszą opcją na to, by po pierwsze nie stracić, a po drugie – zyskać. Najczęściej chcielibyśmy wynająć mieszkanie na dłuższy czas. Najem dobowy, owszem, też jest popularny, jednakże w dużych miastach, w celach turystycznych, czy biznesowych. W mniejszych, jak np. Świdnica, inwestorzy szukają chętnych na dłuższy czas, chcąc się w ten sposób zabezpieczyć.


Przystań_Droga_Polna_06


Najważniejsza jest lokalizacja

Kluczowa jest lokalizacja. To właśnie ona jest głównie brana pod uwagę przez inwestorów. Wszystko zależy od tego, do jakiej grupy docelowej skierowana jest dana inwestycja. Rodziny z dziećmi będą raczej szukały lokalizacji na obrzeżach miast, w otoczeniu zieleni, z dobrym dostępem do szkół czy przychodni. Dla młodych ludzi atrakcyjne będzie mieszkanie w centrach miast.


rynek_pierwotny

źródło: rynekpierwotny.pl


Standardy nie zawsze standardowe

Dziś już niemal każdy inwestor, a w konsekwencji najemca, oczekuje, by mieszkanie nie było jedynie przysłowiowymi czterema ścianami, lecz kompleksowym miejscem do życia. Takie udogodnienia, jak balkon, czy widna, to już niemal standard w nowoczesnych inwestycjach. Natomiast garaż podziemny, czy tereny rekreacyjne wokół już nie są taką oczywistością. Atrakcyjny plac zabaw dla dzieci, alejki spacerowe, deptaki, czy mnóstwo zieleni - wszystkie te udogodnienia potencjalni klienci znajdą w inwestycjach IgnerHome – Vivant Home przy ul. Parkowej oraz Przystań Droga Polna nad zalewem Witoszówka.


Vivant Home, II etap, wrzesień 2022r.

Vivant Home, II etap, wrzesień 2022r.

Wykończenie „pod klucz”

W codziennym pędzie coraz trudniej pogodzić nam pracę zawodową z domowymi obowiązkami. Kiedy w grę wejdzie jeszcze urządzenie mieszkania, robi się już bardzo nerwowo. By wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, IgnerHome proponuje również wykończenie mieszkania – po sprzęt AGD, czy dekoracje włącznie. Ściągana jest tym samym z barków klienta konieczność poszukiwania ekip remontowych i nieustannego pilotowania prac. To ogromne udogodnienie, bo klient nie dość, że nie musi poświęcać dodatkowego czasu za zajmowanie się remontem, to jeszcze śpi spokojnie, bo wszystko jest pod kontrolą i dzieje się zgodnie z ustaleniami.


Ile można zyskać?

To najczęściej zadawane pytanie w momencie, kiedy rozważamy zakup pod inwestycję. Według raportu za II kwartał 2022 r. średni metraż wynajmowanych mieszkań wynosił blisko 56mkw. Największą popularnością cieszą się mieszkania 2 - pokojowe, ewentualnie z 3 pokojami. Na rynku nieruchomości w całej Polsce brakuje blisko 2mln mieszkań na wynajem – napływ uchodźców z Ukrainy mocno spotęgował tę potrzeby. Ta sytuacja również miała wpływ na zwiększenie zainteresowania inwestorów. Nie inaczej jest w Świdnicy. Choć trudno porównywać ją do aglomeracji wrocławskiej, to sprzedaż nieruchomości z myślą o późniejszych zyskach z wynajmu również stanowi duży odsetek całośc. Mieszkańcy dużych miast, pracujący często w fabrykach zlokalizowanych na obrzeżach miast, decydują się na relokację do mniejszych miejscowości – z uwagi na dogodny dojazd, a przede wszystkim niższe koszty – zarówno życia, jak i zakupu samej nieruchomości. Stopa zwrotu mieszkań obu inwestycji IgnerHome – Vivant Home oraz Przystań Droga Polna oscyluje w granicach 7%. Patrząc na dzisiejsze realia, to bardzo zadowalający wskaźnik.


Vivant Home Parkowa


Jeśli szukasz idealnego mieszkania pod inwestycję lub do zamieszkania, odwiedź biuro sprzedaży IgnerHome przy ul. Licznikowej 17 w Świdnicy.