Poradnik


Urządzanie mieszkania

Aranżacja wnętrz

Gdy rozpoczynamy urządzać mieszkanie, często po efektach widzimy, że nie do końca przemyśleliśmy nasz plan działania. Możemy przez to odnieść wrażenie, że poszczególne elementy, takie jak meble, dodatki, kolor ścian itp. zostały dobrane przypadkowo, tworząc kolaż. Warto wtedy przy urządzaniu nowego mieszkania zasięgnąć rady architekta wnętrz, który pomoże nam w aranżacji, uniknąć niepotrzebnego stresu i zaoszczędzić swój czas.

Najważniejsza jest prostota

Moda na minimalizm na dobre rozgościła się we wnętrzach. Możemy skupiać się na subtelnej kolorystyce, prostych meblach czy spokojnym wykończeniu. Zbytnie mieszanie stylów powoduje, że mieszkanie staje się chaotyczne, niejednorodne. Zdecydujmy się na jeden styl i konsekwentnie go realizujmy. Kuchnia, salon, łazienka powinny być raczej w jednej tonacji kolorystycznej – klasycznej bądź nowoczesnej. Pamiętajmy, że detale czynią przestrzeń wyjątkową. To stwierdzenie od zawsze towarzyszy projektantom, architektom i nam samym. Podczas urządzania życiowej przestrzeni sięgamy po elementy, które sprawią, że pokój nabierze niepowtarzalnych rys i napełni się specyficznym klimatem przypisanym naszej osobowości.

Kolorystyka wnętrz

Nieodpowiednio dobrana do wnętrza kolorystyka może skutecznie oszpecić pomieszczenie. Wybór kolorów zestawić należy z meblami i detalami. Należy również dobrać je odpowiednio do gabarytów pomieszczenia. Ważna jest spójność kolorystyczna we wszystkich wnętrzach – także w łazience.

Równie ważny jest dobór oświetlenia. Za pomocą kinkietów, punktowych lamp halogenowych lub zestawów diodowych schowanych np. we wnękach na ścianie lub w podwieszanym suficie możesz zaakcentować wybrane elementy wystroju wnętrza oraz optycznie powiększyć przestrzeń. Odpowiednie operowanie światłem w małym wnętrzu spotęguje wrażenie jego przestronności.

Kuchnia z salonem

Aneks kuchenny w przestrzeni salonu czy kawalerki pełni rolę estetycznego serca domu, to tutaj spędzamy większość czasu. Elegancki aneks kuchenny w salonie ubogaca rodzinne spotkania. Funkcjonalnie zaprojektowany aneks kuchenny w mieszkaniu pomaga pogodzić małą przestrzeń z mnogością rozwiązań.

Często zapominamy, że mieszkanie ma być przede wszystkim funkcjonalne. Powinniśmy go urządzić z myślą o potrzebach naszej rodziny, by każdy czuł się w nim komfortowo.

Biuro sprzedaży ul. Księcia Bernarda 7/1

Tel. 662-211-370