Wydarzenia


10 Października 2022

Nowe mieszkanie najlepszym kapitałem

W niełatwych czasach – niełatwo o decyzje. Jesteśmy sceptyczni, niepewni jutra, pełni obaw. Zrozumiałe. Jednakże życie toczy się dalej, a podejmowanie dalszych kroków jest nieuchronne. Banki nie zachęcają ulokowaniem u siebie swoich oszczędności, szukamy więc alternatywy. Z całą pewnością jest nią zakup nieruchomości. I słusznie, bo inwestycja w mieszkanie to minimum ryzyka.

CAM_10_m

Na przykładzie branży nieruchomości doskonale widać, gdzie koncentrują się plany inwestycyjne Polaków. Choć aktualnie uzyskanie kredytu jest mocno utrudnione, klienci posiadający oszczędności chcą je przeznaczyć na mieszkania. Galopująca inflacja jeszcze bardziej przyspiesza te decyzje, a w zakupie mieszkania w celach inwestycyjnych widać coraz większy sens.

Jaki metraż sprawdzi się najlepiej? Utarte przekonanie, że najkorzystniej zainwestować w małe mieszkania odchodzi do lamusa, bo nasze potrzeby mocno ewoluowały. Szukamy powierzchni, w których rodziny miałyby się czuć komfortowo. 1-2 pokoje w takim wypadku nie spełnią tych oczekiwań - chcemy wygody, otwartych przestrzeni, swobody. Warto więc zastanowić się nad nieco większym metrażem z myślą o rodzinach z dziećmi. Ceny metra kwadratowego kawalerek są sporo wyższe, a większe mieszkania to większy komfort dla wynajmującego. I ten trend już da się zauważyć. Na przestrzeni ostatnich kilku lat znacznie zmieniły się nasze potrzeby – mieszkania nie spełniają już tylko podstawowej z założenia funkcji. Przysłowiowe cztery kąty to coraz częściej także i miejsce pracy. Praca zdalna, na którą częściowo przeszliśmy ponad 2 lata temu, utrzymuje się do dziś, a jedno z pomieszczeń w domu stało się naszym biurem.


CAM_10_m


- „Nie można pominąć też faktu, że konflikt zbrojny na wschodzie spotęgował popyt na wynajem nieruchomości. To kolejny bodziec (po rosnącej inflacji), który skłania Polaków do zainwestowania w tym segmencie. Widzimy zainteresowanie, również mieszkaniami o większym metrażu, z myślą właśnie o ukraińskich rodzinach” – zauważa Joanna Ziniewicz, dyrektor zarządzająca Ignerhome. „Świdnica staje się znaczącym miejscem do życia na mapie Dolnego Śląska – ludzie chcą tu mieszkać. Optymalne miasto to raz, dwa – bliskość do Wrocławia, dobre połączenie (bezpośredni pociąg) i niższe koszty nieruchomości i utrzymania powodują, że Świdnica jest atrakcyjna” – dodaje.


Inwestycje realizowane przez Ignerhome to nie tylko nowoczesne lokale, ale dokładnie zaplanowana przestrzeń wokół. Mieszkańcy chcą mieć gdzie odpocząć również na świeżym powietrzu – stąd tereny zielone, na które spółka przykłada szczególną uwagę, są w zasadzie niezbędne. Rolą deweloperów jest dziś tworzenie miejsc, które zapewnią ludziom również rozrywkę. Budowanie lokalnych społeczności i integracja sąsiedzka to wartości bezcenne, a jedną z misji Ignerhome jest stwarzanie ku nim warunków. Osiedla powinny być kompleksowe, a mieszkanie na nich ma być po prostu przyjemne. – „To wszystko powoduje, że wartość naszych nieruchomości będzie się utrzymywać przez wiele najbliższych lat, bo odpowiadamy na potrzeby mieszkańców. Nieustannie podążamy za trendami i odpowiadamy na potrzeby naszych mieszkańców. Wyraźnie daje się zauważyć, że zależy im na miejscu ciekawym architektonicznie, z bogatą bazą terenów zielonych i opcją relaksu na świeżym powietrzu. To wszystko dajemy w naszych inwestycjach” – przyznaje Joanna Ziniewicz.


Mieszkania 2, 3, 4-pokojowe, z balkonami, tarasami, ogródkami, miejscami parkingowymi w garażu podziemnym, komórkami lokatorskimi – bogaty zakres dla coraz bardziej wymagających klientów jest dziś niezbędny. – „Dziś samo mieszkanie to stanowczo za mało – klienci oczekują znacznie więcej i to właśnie im oferujemy. Potencjał naszych osiedli dostrzegają nie tylko lokalni mieszkańcy, ale i ci spoza powiatu świdnickiego. To pokazuje, jak zaciera się już ta topograficzna granica między Świdnicą a większymi miastami. Łatwość przemieszczania się powoduje, że decydujemy się na inwestycję życia w odleglejszych miejscach. Zresztą, nie jest odkryciem, że pokonanie drogi z domu do pracy np. we Wrocławiu często zajmuje więcej czasu, jak tej ze Świdnicy do Wrocławia” – mówi Joanna Ziniewicz.


CAM_10_m

Lokata kapitału w postaci zakupu mieszkania to na dziś wiodący rozsądny pomysł na zainwestowanie oszczędności. Mieszkania na wynajem to pewny zysk. Taka decyzja ma wiele zalet, jednakże kluczowym jest odpowiedni wybór nieruchomości, uwzględniający obowiązujące trendy, potrzeby i oczekiwania potencjalnych mieszkańców. Nie zapominajmy również o źródle, z którego nieruchomość pochodzi – najlepiej jeśli będzie to doświadczony i sprawdzony deweloper.


Jeśli szukasz zarówno do celów inwestycyjnych, jak i do zamieszkania – odwiedź salon sprzedaży największego świdnickiego dewelopera – Ignerhome – przy ul. Licznikowej 17.