Wydarzenia


09 Stycznia 2023

Miejsca postojowe i komórki lokatorskie to absolutny standard

Odwieczny problem braku miejsca do przechowywania większych przedmiotów do zaparkowania samochodu w inwestycjach IgnerHome nie istnieje. Znamy potrzeby naszych klientów i doskonale wiemy, na czym im zależy. Prozaiczne z pozoru kwestie, w codziennym życiu moja przysporzyć sporo problemów. Odpowiedzią na nie są komórki i garaże.

700x250_1

Wiemy, że miejsc do przechowywania nigdy nie za wiele. Wózek, hulajnoga, czy choinka – trudno ulokować je w mieszkaniu, za to w komórce jak najbardziej się zmieszczą. Dbamy o to, by w każdym bloku znalazły się komórki lokatorskie o zróżnicowanym metrażu zlokalizowane na różnych kondygnacjach. Dotychczas oddaliśmy do użytku ok. 200 komórek lokatorskich.

700x250_2

Coraz większa ilość samochodów poruszających się po drogach, skutkuje brakiem miejsc do ich zaparkowania. Stare osiedla, często zupełnie niedostosowane do ilości i wielkości ówczesnych aut, zupełnie nie spełniają tych potrzeb. Na nowych osiedlach miejsca postojowe w garażach też nie zawsze są oczywistością - podziemna kondygnacja to dla deweloperów spory wydatek, stanowiący ok. 30% kosztów całego budynku. Część inwestorów rezygnuje więc z garażu, traktując ten element “po macoszemu”. W efekcie, to nowi właściciele mieszkań zostają z problemem zaparkowania samochodu, często nawet dwóch na jedną rodzinę.

700x250_3

Misją IgnerHome jest tworzenie kompleksowych miejsc do życia, czyli takich, które maksymalnie będą odpowiadały na potrzeby mieszkańców. Nie ma mowy o pójściu na skróty. Wiemy, jak ważne są miejsca postojowe - zarówno w kontekście wygody, jak i bezpieczeństwa. Poszliśmy też o krok dalej - część miejsc w garażach podziemnych wyposażonych jest w tzw. wallbox’y - stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Dzięki czemu mieszkaniec, który posiada, bądź planuje zakup takiego samochodu, nie musi martwić się o jego ładowanie. Wraz z budynkami naszych inwestycji oddaliśmy do użytku około 500 miejsc parkingowych.

700x250_4