Wydarzenia


16 Marca 2023

Łatwiej o kredyt
mieszkaniowy

Bezpieczny kredyt 2% i obniżenie bufora to główne zmiany, jakie mają wpłynąć na zwiększenie zdolności kredytowej potencjalnych klientów. Na czym dokładnie polegają zaproponowane przez rząd złagodzenia dostępności finansowania i co to oznacza dla kredytobiorców? Przeczytaj!

bezpieczny_kredyt_2_procent


Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny zdecydowała o nie podwyższaniu stóp procentowych. Decyzje RPP spowodowały spadek stawek referencyjnych WIBOR, a to z kolei przełożyło się na obniżenie rat kredytowych oraz wzrost zdolności kredytowej. Co więcej, Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała o obniżeniu buforu zdolności kredytowej, co bezsprzecznie umożliwi zaciągnięcie kredytu osobom, którym jeszcze miesiąc temu zdolności brakowało. 


Należy jednak pamiętać, że każdy bank ma swoje wewnętrzne procedury i zasady obliczania zdolności kredytowej. Wysokość dostępnej kwoty między różnymi bankami może różnić się nawet o 50 000.00 zł. Nie ma jednego najlepszego dla wszystkich kredytu hipotecznego. Dla każdego kredytobiorcy istotne będą inne kryteria: wysokość raty, całkowity koszt kredytu, czy dodatkowe produkty, z których często jesteśmy zobligowani skorzystać, zaciągając kredyt. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy doświadczonych ekspertów kredytowych, którzy przygotują ofertę opartą na kryteriach istotnych dla konkretnego klienta. Przeliczą dokładnie zdolność w każdym banku i zaproponują najbardziej korzystne rozwiązanie.


Jak się przygotować, aby móc skorzystać z “Bezpiecznego kredytu 2%?


Pospieszyć się! Jeśli planujesz w tym roku skorzystać z programu “Bezpieczny kredyt 2%”, to trzeba być gotowym wtedy, kiedy on wystartuje, ponieważ liczba wniosków jest ograniczona i wynosi 20 tysięcy. Dlatego warto wcześniej zbadać swoją zdolność kredytową i być przygotowanym do złożenia wniosków w pierwszych dniach po oficjalnym wejściu programu. Tu z pomocą przychodzi nasz doradca finansowy, który przygotuje całą dokumentację i wnioski tak, aby były gotowe na start programu. Przewiduje się, że program znacząco wpłynie na rynek nieruchomości w Polsce i po jego wprowadzeniu ceny mieszkań mogą pójść w górę. Spowodowane będzie to wzrostem popytu przy niewielkiej dostępności mieszkań. Obecne ceny są niskie relatywnie do lat ubiegłych. Te osoby, które skorzystają z programu jako pierwsze, otrzymają podwójny bonus w postaci jeszcze atrakcyjnych cen nieruchomości oraz dopłat z “Bezpiecznego kredytu 2%”.


Program Bezpieczny kredyt 2% - czego dowiesz się od naszego doradcy: 

✔️ Czym jest program ?

✔️ Kto będzie mógł skorzystać z programu?

✔️ Kto nie będzie mógł skorzystać z programu?

✔️ Nowe fakty, które pojawiły się w projekcie ustawy

✔️ Czy jest sens czekać z zakupem na start programu?

✔️ Jak program może wpłynąć na rynek nieruchomości?

✔️ W jakich przypadkach dofinansowanie trzeba będzie zwrócić?

✔️ Czy można łączyć program „Bezpieczny kredyt 2%” z programem „Mieszkanie bez wkładu własnego”?

✔️ Jak przygotować się do programu? 


Karolina Sitnik

doradca kredytowy

tel. 604 901 082 

e-mail: k.sitnik@ignerhome.pl